dr. Ruff Tibor
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ruff tibor. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ruff tibor. Összes bejegyzés megjelenítése
2019. január 24., csütörtök
Szellemiharc
Szellemiharc
Kolosse 4:12 Köszönt titeket Epafrás, ki ti közületek való, Krisztusnak
szolgája, mindenkor tusakodván ti érettetek imádságaiban, hogy
megállhassatok tökéletesen és teljes meggyőződéssel az Istennek minden
akaratjában.Kol 4:13 Mert bizonyságot teszek ő felőle, hogy sokat fárad
érettetek és azokért, kik Laodiceában és Jerápolisban vannak.
2016. december 24., szombat
dr. Ruff Tibor - Szellemiharc
Kolosse 4:12 Köszönt titeket Epafrás, ki ti közületek való, Krisztusnak szolgája, mindenkor tusakodván ti érettetek imádságaiban, hogy megállhassatok tökéletesen és teljes meggyőződéssel az Istennek minden akaratjában.Kol 4:13 Mert bizonyságot teszek ő felőle, hogy sokat fárad érettetek és azokért, kik Laodiceában és Jerápolisban vannak.
A Szent Szellem a szellemi harcról tanít kívülről is és belülről is hetek, hónapok óta. Erős bizonyság, hogy ugyanezt kapom kívülről is. Sándor is erről beszél. Amikor ennyire nyomatékosan van valamiről szó, akkor arr anagyon oda kell figyelni, mert az nagyon fontos. Sokan azt gondolják, hogy ez csak valami emberi dolog. Nem esik le nekik a tantusz, hogy amikor már valamiről ennyiszer van szó, akkor ezt a Szent Szellem üzeni. Sokszor hetek telnek el, mire az embereknek ez leesik.Itt van Epafrás, aki Pállal együtt Rómában volt. Együtt éltek. Több ezer km-re van ez Kolossétól, amely a mai Törökországban található. A közös imákban Epafrás mindig tusakodott a kolossébeliekért. Ez harcot jelent. Szellemi harcot folytatott az imádkozásaikban mindig, mindenkor. Nagyon fontos minden szó az Igében. Rendszeres imádkozó volt Epafrás.
Kolossé 1:9 Azért mi is, amely naptól fogva [ezeket] hallottuk, nem szűnünk meg érettetek imádkozni, és kérni, hogy betöltessetek az [Isten] akaratának megismerésével minden lelki bölcsességben és értelemben,
Minden nap, rendszeresen imádkoztak. Ezekben ő szellemi harcolt a kolosseiekért. A saját népe, családja élt ott. Évek óta nem volt otthon, és mégis felelősséget érzett arra, hogy mindenkor szellemi harcot folytasson értük. Ha egy keresztény igazán elkötelezett az övéi iránt (családja, helyi gyülekezete, testvérei, rokonsága, országa,nemzete, Európa), akkor imádkozik értük. Az ébredés motorja az ima. Csak így lesz ébredés. Rajtunk múlik, hogy imádkozunk-e érte. Sokan nem értik, hogy Isten, aki mindent meg tudna tenni, akkor miért nem teszi meg
.
Zsoltár 115: Az egek az égnek egei, de a földet az ember fiainak adta.
A Mennyben minden úgy van, ahogy Isten akarja.A földre csak akkor avatkozik bele, ha az emberek erre megkérik nyomatékosan, nagy súllyal, mert tiszteletbentartja az ember jogát a földhöz. Az ember miatt megtelt a föld rosszal, hiszen átjátszotta a sátánnak. Azért nem szünteti meg a sok rosszat azÚr, mert a föld nem az Ő birtoka. Nem avatkozik be úgy a földi eseményekbe, ha nyomatékosan, hitelesen, nagysúllyal fel nem kérik. Nem akar minden egyes ötletszerű kérést meghallgatni. Ezért fontos a nyomatékos, hiteles ,nagy súlyú kérés. Megvárja ezt az Úr. Mennyei szinten legyen komolyan vehető egy kérés. Még akkor ismegcselekszi, ha csak 1 ember kéri. Ha 2-3 ember, akkor még csodákat is megtesz ezekben az esetekben.Egy ember elveszítette a munkahelyét létszámleépítés miatt. Beadott pályázatot arra a helyre, ahová a legjobban szeretett volna menni. Elutasították. Aztán több helyre is beadta, de ott is. A munkanélküliség sokkal nagyobb lelki teherrel jár, mint az eredeti probléma. Átélik az emberek, hogy mintha ők nem kellenének senkinek. Nincs rájuk szükség. De ez nem igaz, mert ők erről nem tehetnek. Ez az ember is eljutott erre a szintre, és nem tudott éjjelente aludni, hanem végig sírta az éjszakákat. Közel volt már az idegösszeomláshoz, de közben egyfolytában imádkozott munkáért. Tibornak megesett rajta a szíve, és egy akarattal imádkoztak ezért. Természetes szinten reménytelennek tűnt a helyzet. Megvallotta, hogy az Úrnak annyit jelent tenni ebben a helyzetben egy csodát, mint neki felkapcsolni a villanyt. Délelőtt 10-kor volt ez. Délután 2-kor kapott egy hívást Tibor, hogy a legelső helyről felhívták, mert váratlanul megsértődött az egyik munkatárs, kérte az idő előtte nyugdíjazását, és elment. A testvért felvették. Előtte az Úr felé is megkeseredett. Már gyülekezetbe is ritkábban járt. Pedig nem volt rossz keresztény, csak már ez túlterhelés volt a lelke számára. Pénteken megjelent a 3 naposon, és utána minden összejövetelen ott volt. Nagyonörült neki Tibor is.
„A megadatott kívánság életnek fája”
Sokszor nem beszédre van szükség, hanem egy csodára.Az Úrral való kapcsolata is egyből kivirágzik az embernek. Csodákra van szükség egyébként minden nap! Csodákban kell járnunk! TUD TÖRTÉNNI MINDEN ILYEN KISEBB-NAGYOBB CSODA VELED IS! Akkor, ha a kéréseidet úgy adod az Úrnak, hogy kilépsz a vallásoskodásnak a megszokott világából, és belépsz abba a kapcsolatba, amiben maga az Úr a lényeg. Onnan már az Úr dolga, hogymegcselekszi-e, de a felelősség is az Övé, mert meghallgatta. Isten minden nagy súllyal eléje rakott imátmeghallgat.Nem csak azt tudja megoldani, ami a természetes törvényszerűségek által lehetséges, hanem azt is, ami lehetetlen!!Neki semmi sem lehetetlen! Amikor a 75 éves Ábrahámnak megígérte, hogy lesz gyermeke, utána eltelt 25 év, és megszűnt mindkettőjüknél a gyermeknemzés képessége. Aztán Isten közben többször megjelent, és az ígéretet megerősítette. Közben Ábrahámék minden okoskodást kitaláltak. De egyik sem az Úr akarata volt. Aztán mintha 25 év csak 1 nap lett volna, az Úr ismét megígérte Izsákot. Aztán megint megjelent az Úr, akkor már Sárais nevetett, és az lett a neve a gyereknek, hogy nevetés. „Avagy lehetetlen-e az Úrnak valami?” – kérdezte az Úr Sárától. Ami neked lehetetlen, az Istennek nem! Szabadítsd fel az életedet, hogy Isten a te életedben is akar, hajlandó csodákat tenni. Szívesen teszi. Ahol neked valami lehetetlennek tűnik, ott nyisd ki a szívedet, és várd a csodát.Sokszor azért nincs csoda, mert nincs rá nyitva a szívünk. A könyörgés után nyisd ki a szíved, hogy csoda fog történni! Belül nyisd ki magad arra, hogy az meg lesz akkor is, hogy ha nem érted, hogy ez hogy lesz meg. Mégakkor is, ha a társadalom és a természetes törvényszerűségeket is meg kell emiatt változtatni! Az Úrnak semmisem lehetetlen! Nem egy elfelejtett személy vagyok Istennél! Illés hozzánk hasonló ember volt. Semmiben nem különbözött tőlünk! Nem volt nekik könnyebb hinni, mint nekünk. Nekik is kérni kellett, aztán kinyitni magukat arra, hogy az meglesz! Ha nem nyitod ki magadat az ima után, hogy meglesz, akkor nem lesz meg! Jézusból erő származott, amely mindenkit meggyógyított. Lassan ment, és akkor a fekvő beteg emberek megérintették, és meggyógyultak. Előtte minden nyugodt, utána minden beteg felállt, jártak a sánták, a vakok láttak, lábak nőttek ki, csonkák megépültek. Olyan, mint a hajó útja a tengeren. Ahol Ő elmegy, ott nem maradminden ugyanúgy!!!! Fölszántja a dolgokat, hullámokat indít el. Elment Názáretbe, és nem tudott csodát tenni, csak néhány kisebb betegséget gyógyított meg kézrátevéssel, és meg volt döbbenve a hitetlenségükön. Sehol nincs a próféta tisztesség nélkül.....Normális emberekké váltak az emberek a szolgálata nyomán, de Názáretben nem történt semmi ilyen, mert a benne lévő erő nem tudott kijönni, mert nem hittel viszonyultak hozzá.A vérfolyásos asszony történetében is látjuk, hogy Jézusból erő áradt ki. Jézus csak azt vesziérintésnek, hahittel érinted meg. Ha nem, akkor az csak szorongatás. Szúrod az oldalát, rajta állsz a lábán, és ettől te nemfogsz meggyógyulni. Csak kellemetlenséget okozol vele Jézusnak.
A hit az a kinyílás, hogy kérsz valamit, ésutána elhiszed, hogy megkapod.
Márk 11:24 Azért mondom néktek:
Amit könyörgéstekben kértek, higyjétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek.
Nem elég csak kérni, hanem hinni is kell, hogy megkapjuk. Nyisd ki a szíved száját, hogy le tudjon jönni az áldás! Különben nem sugárzik beléd Jézus ereje. ha nem hittel kérsz, akkor názáreti ember vagy. Európában nagyon kevés csoda történik. A 3. világban sokkal több történik. Európában már otthon van Jézus, és azemberek úgy tekintenek rá, hogy az övék. A többi területeken sokkal több csoda történik, mert amikor Jézuseljön egy európai keresztény gyülekezetbe, akkor azt mondják az emberek, hogy ismerik. Amikor ide eljön, akkor minden összejövetelen majd fölrobban attól az erőtől, ami benne van, de nem tudja kiengedni. De akik úgy jönnek, mint a vérfolyásos asszony, azok mindig kapnak kijelentést az Úrtól. Te mit vársz Jézus Krisztustól? Úgy jössz,hogy most mindenképp szóljon valamit az Úr, mert neked különben annyi? Azon múlik, hogy én hogy jöttem, hogymilyen a dicséret. Tanuljuk meg, hogy békés időben is azért jöjjünk az összejövetelre, hogy fölmagasztaljuk Istent, és hálát adjunk neki! Amikor énekeljük, hogy Jézus, akkor legyen benne a reménység, hogy Ő az egyetlen megváltónk, szabadítónk. Senki más nem tudja megoldani a te helyzetedet! De Ő igen! Nem kell, hogy tudjad az elméddel, hogy mi történik. Nem csak az tud megtörténni, amit értesz. Az is meg tud történni, amit nem értesz. Az Úr minden fölött úr. Bizonyság mesélése: /Busz, metró, troli/. Mindent lekéstem volna természetes számítás szerint. Imádkoztam hogy elérhessem a buszt. Az Úr csak ennyit szólt: „Fuss!”! Minden akkorra lett időzítve.
Előbb meghallgatta az Úr az imámat, mint ahogy én azt elmondtam volna! Időben indította a trolit. Tehát még időben visszafelé is tud csodákat tenni. -> Azóta mindent elhiszek! Nem érdekel, hogy hogyan cselekszi meg, csak teljesüljön a kérés! A szeretet mindent hisz. Ez nem azt jelenti, hogy mindent elhisz. Nem naiv lesz, és nem teljesen elhülyül! Úgy kell érteni a görög alapján, hogy a szeretet mindenben hisz, amit Isten Igéje megígért. Nincs olyan az Igében, amit aszeretet ne hinne el, hogy meg tud történni. Ha nem hiszel mindent el, akkor a szeretetben vagy hiányos. Posztkommunista, materialista társadalomban az emberek csak
agyaskodnak
Istenről: miért kell imádkozni, miértkell hinni, miért kell minden nap imádkozni? Ha bölcs akarsz lenni, akkor ki kell menni, és szét kell nézni, mert a bölcsesség az utcán kiált. Láttál már olyat a valóságban, hogy ima nélkül működött a kereszténység? Ilyen nincs.Lehet, hogy nem az az ember imádkozott azért a dologért, hanem valaki más, de valaki biztosan! Szokták mondani,hogy: Isten miért engedi meg ezt a sok szenvedést? Erre azt mondja az Úr az embernek, hogy: Miért engeditek meg ti ezt a sok szenvedést?? Mit csináljon Isten az emberekkel? Kapcsolja át az agyukat, mint a Macskafogóban a macskákét? De Isten nem ilyen. Ha ezt megtenné, akkor azok már nem emberek lennének, hanem robotok és gépek. Az Úr szabad akarattal teremtette meg az embert. Nem Isten a felelős, hanem az ember.
Szívesen segít az Úr, ha megkérik, hogy avatkozzon be.
Kap felhatalmazást 2 tanúval, hogy nem erőszakkal avatkozott be.Ima nélkül semmi nem történik ebben a földi szférában.
Állhatatos, minőségi ima mindent meg tud változtatni, ha hittel van elegyítve, vagyis hiszem, hogy meg is fogtörténni!!!! Nulla ima, nulla beavatkozás. Isten még az ördöggel is jogszerűen jár el. Lásd Jób!
Zsoltár 113:6 Aki magát megalázva, tekint szét mennyen és földön…
Az Úrnak meg kell magát aláznia, hogy lenézzen a földre, mert nem szereti nézni.
Neki olyan lenézni a földre, mintha neked öltönyben kellene segíteni a WC pucoló kezét kiszabadítani a WC-ből, mert beszorult. :)
Felháborító, amikor az emberek vádolják Istent, hogy mennyi rosszat csinált itt a földön. Neki ehhez semmi köze!
Visszatérve Epafráshoz.
Ahhoz, hogy a keresztények a gyülekezetben meg tudjanak állni tökéletesen, és azIsten minden akaratában, ahhoz az embereknek szellemi harcolni kell.
Enélkül nem állnak meg tökéletesen a többiek. Nagyon fontos üzenet ez a vezetőknek, családfőknek!
Róma 15:1 Tartozunk pedig mi az erősek, hogy az erőtelenek erőtlenségeit hordozzuk, és ne
magunknak kedveskedjünk.
Az erős keresztényeket nem arról lehet felismerni, hogy kritizálják a másikat. Sokszor magukat erős keresztényeknek valló emberek beszélgetése abból áll, hogy: Azt hallottad, hogy mit csinált az X? Mik vannak!
Prédikátor 7:10. Ne mondd ezt: mi az oka, hogy a régi napok jobbak voltak ezeknél? Mert nem bölcsességből származik az ilyen kérdés.
Biztos, hogy rosszabb társadalomban élünk, mint ők annak idején? Vagy amikor az orgiákat összekötötték a bálványimádással? Amikor ezek a beszélgetések mennek, akkor az a jelentése a beszélgetésnek, hogy: Én nagyon jó keresztény vagyok. Tudod, én is. Epafrás sem hüledezett Pállal együtt, mert akkora intést kapott volna, hogy csak nézett volna. Imádkozott, űzte, kötözte a gonosz szellemeket, hogy visszataláljanak a testvérei Isten minden akaratába! A szellemi harccal csodákat lehet elérni! Van olyan, hogy valakivel már órákat beszéltél normálisan, vitázva, halkan, hangosan, és nem értél el semmit.
„Annyi kritizáló mondatot mondhatsz a testvéredről, amennyit imádkoztál érte!!!!” /
Uzoni Péter/
És általában ha már imádkoztál néhány mondatot valakiért, akkor nem is fogod kritizálni azért, amiért imádkoztál.Nem csak hálát kell adni, hanem szellemi harcolni kell az emberekért, a magyar keresztényekért. A szellemi harcról tudni kell, hogy a démonok utána megpróbálnak visszajönni. Ha üresen találják a házat, akkor 7x gonoszabbakkal együtt jönnek vissza. Erre nem az a megoldás, hogy nem űzzük ki.
Kérni kell a Szent Szellemet, hogy töltse be utána azt az embert, akiért szellemi harcoltá. Epafrás is ezt tette. Több ezer km-ről űzte le adémonokat az emberről. Távolból is ki lehet űzni a démonokat. Nem kell, hogy az illető ott legyen, mert nem azemberhez beszélünk. Nem is kell tudnia az illetőnek. Nem okvetlenül szükséges az ő együttműködése. A démonnak szólunk. Ha te hittel szólsz neki, hogy menjen ki, akkor ez a démon és a te ügyed. A szellemvilágban nincs távolság.Több ezer km-ről is ki lehet űzni a démonokat. Sokszor ez még jobb is, ha lázadó emberről van szó. Ebben nem csalódtam még egyszer sem. Csodákat lehet ezzel művelni. Szülők, ha nem jutnak dűlőre a gyermekekkel, el kell kezdeni a szellemi harcot keményen, alaposan, meg nem hátrálva, minden apró részletre kiterjedően. Amit nem tudsz elérni beszélgetéssel, fenyítékkel, azt le lehet rombolni. Kapsz egy démonmentes embert. Addig űzd, amíg azt nem érzed, hogy aztán mindent kiűztél. Aztán kérd a Szent Szellemet, hogy töltse be a gyerek szívét! Ezt tedd folyamatosan, és akko rnem szivárognak vissza. A beszélgetések nem működnek ilyenkor, hanem csak még nagyobb bajt okoznak. El kell űzni először a démonokat. Milyen az a harc, ahol egyből a gyalogosok mennek be? Először mindent le kell bombázni! Amikor már semmije nincs az ellenségnek, akkor menjenek be a gyalogosok. Amíg ezt nem csinálják meg az emberek, addig vagy magukban keresik a hibát vagy a másikban. Mind2 rossz, mert egyik sem igaz. A démonok a hibásak, a gonosz szellemek. Ezeket űzd el, aztán hívd be a Szent Szellemet! Megszűnik a problémák 90%-a. Sokszor a démonok hülyét csinálnak az ilyen emberekből, és nem is veszik észre.
Nem csak ezért kell imádkozni szellemi nyomáskor, amit érzel, hanem azokért is, amiket nem.
A familiáris démonokat pl. megszoktuk, szeretjük. Nem érezzük a jelenlétüket, mert anyánk méhétől fogva a jelenlétükben nőttünk föl. Bizonyos démonokkal együtt nőttünk fel. Nem is tudjuk róluk, hogy démonok, hanem azt hisszük, hogy az életünk természetes része. Ha nem űzzük ki ezeket, akkor soha nem tudunk tovább lépni egy magasabb szintre szellemileg. Vagy a helyi démonokat sem érezzük, mert a megszokott életterünkben vannak. Fogod a 4 nagyszülődnek, a házastársad 4 nagyszülőjének a családnevét, és imádkozod, hogy a Kovács,Tóth, Horváth, Német, Takács, Szabó családból származó harag, meg nem bocsátás stb....és ezeket mindkiűzöd. Meg beleveszed azokat is, amiket máshonnan jönnek. És közben te is más leszel, mert lemennek rólad a démonok. Sokszor a válaszainkban sem vesszük észre, hogy rosszul reagálunk. Az összes veszekedésnek, feszültségnek az okozói démonok. A témát is a familiáris démonok dobták be, és hetente vissza akarnak jönni, amin van a vita.A gyerekekről is le kell űzni, mert ők még nem tudják./ Disznók a szalonban c. könyv! /
A szellemi harc rendkívül fárasztó tevékenység, ahol démonokhoz, gonosz angyalokhoz beszél az ember, kötöz meg őket, amire azok reagálnak. Forradalmasítani lehet a szellemi harccal az életet! Ki akadályoz meg, hogy a názáreti Jézus nevében, a hitetlen démonokat megkötözd? Menj be az imakamrádba és tedd meg! Ha erősnek érzed magad, akkor hordozd azerőtlenek erőtlenségeit. Ha meg nem érzed erősnek magad, akkor mit kritizálod a többieket?
Amikor mész az utcán, és nyomás alatt egyszer csak hirtelen felvirul rád a nap, akkor nehogy azt hidd, hogy ez csak Istennek köszönheted, hanem tudd meg, hogy valaki imádkozik érted.
Isten nem hangulatisten. Ő nagyon következetes, állhatatos. Ő szeret. Ezen nem változtat. Lehet, hogy elver, de szeret. Ő nem olyan, hogynéha mérges hangulatban van, máskor meg vidám!
Vannak emberek, akik egyszer elhiszik, hogy Isten szereti őket, aztán nem, aztán megint, aztán megint nem. Az ilyen embereknek 90%-ban a szülei vagy alkoholisták, vagy elváltak.
Ilyen a hatása, amikor aszülőket nem lehet kiszámítani.
Lukács 10:17 Visszatére pedig a hetven [tanítvány] örömmel, mondván: Uram, még az ördögök is engednek nékünk a te neved által! Luk 10:18 Ő pedig monda nékik: Látám a Sátánt, mint a villámlást lehullani az égből.Luk 10:19 Ímé adok néktek hatalmat, hogy a kígyókon és skorpiókon tapodjatok, és az ellenségnek minden erején; és semmi nem árthat néktek.Luk 10:20
De azon ne örüljetek, hogy a lelkek néktek engednek; hanem inkább azon örüljetek,hogy a ti neveitek fel vannak írva a mennyben.
Ha rendszeres szellemi harcos leszel, akkor neked nagyon könnyű lesz megtartanod ezt az Igét! A szellemeknekünk engedelmeskednek. Odamennek a démonok, a gonosz szellemi lények, ahová mi küldjük őket. Csak fiatal keresztény korában örül az ember, hogy engednek neki a gonosz szellemek. Aztán rájön, hogy ez milyen fárasztó. Kimerültségig tartó munkát végzett Epafrás.
2-2,5 órás munka az olyan szellemi harc, amelyben teljesen megkötözöl, kiűzöl minden démont, ami csak élés mozog. Ez kemény, fárasztó munka. Egy vezetőnek jó, ha hetente 1x, 2x megteszi ezt. De nekünk is.
Kötözd meg reggel ezeket az erőket, amelyek jönnek ellened. Ha rád jönnek, akkor nem tudsz jól imádkozni. Ilyenkor el kell űzni a démonokat, hogy egyáltalán el tudjál kezdeni imádkozni.
A Hit gyülekezete sikerének akulcsa a démonűzés, a szellemi harc. De ezt nem csak 20 embernek kell végezni.
Ha megrekedést látsz valahol, akkor ne kritizáld, hanem kapcsolódjál be te is a szellemi harcba, hordozdaz erőtlenségeket!
Máté 18:18 Bizony mondom néktek: Amit megköttök a földön, a mennyben is kötve lészen; és amit megoldotok a földön, a mennyben is oldva lészen.Máté 18:19 Ismét, mondom néktek, hogy ha ketten közületek egy akaraton lesznek a földön minden dolog felől, amit csak kérnek, megadja nékik az én mennyei Atyám.
Az egyháznak hatalma van arra, hogy a gonosz angyalokat is megkötözze. Amit feloldunk a földön, az fel van oldva a Mennyben, az égben is! 19. vsz. Az ellenség minden erején. Gonosz angyalok fölött is hatalma van az e.h-nak! A kötés és oldás hatalma az angyalok világára vonatkozik, az űzés pedig a démonokra.
Máté 16:18 De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.Máté 16:19 És néked adom a mennyek országának kulcsait; és amit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és amit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen.
Semmi nem árthat nekünk!
Sokszor a keresztények félnek attól, hogy ha nagyon erősen szellemi harcolnak, akkor utána árthat nekik a sátán.
Ha valaki nem bölcsen szellemi harcol, és túl megy a látásán és a hitén, akkor előfordul, hogy kár keletkezik, mert beviszik a bozótosba.
Amire nincs látásod és hited, abba nem jó, ha belefeszíted magad. Amire viszont van, azt kötelességed megtenni!
Felemás igában élőknek evangélium:
1Korinthus 7:13 És amely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.1Kor 7:14 Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.
A hitetlen házastársad meg van szentelve benned, és a gyermekeid is.
Ezáltal győztes tudsz lenni a szellemiharcban!
A felemás igában élő keresztény nincs vereségre ítélve!!!!
1Móz 3:15 És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.
Megfélemlítettséget tud létrehozni, hogyha a sarokmarást vesszük figyelembe. Mivel Jézus a kígyó fejéretaposott, és ő a Megváltó, ezért megváltott minket a sarokmarástól is!
Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
Márk 16:18 Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.
Ezek a hit alapvető jelei!
Ahol élő, bibliai hit van, ott ezeknek működniük kell.
Elsőnek mondja a démonűzést. A szellemi harc is démonűzés, nem csak az, amikor valakiből szemtől szembe űzzük. Mindegy, hogy valakiben vagyvalakin lívül van a démon. El tudod űzni. 1000 km távolságról is el tudod űzni! Ha sok szellemi harcos lenne, akkor sokkal több keresztény érezné magát sokkal többet jól. Semmi nincs véletlenül: ima, böjt. Aztán: „kígyókat vesznek föl”. Ne add fel, amikor sokszor imádkozol valamiért! Még Pálékat is megakadályozta a sátán, hogy az útjukon tudjanak haladni Róma felé. Dávid sem véletlenül mondja a zsoltárokban, hogy hálót vetettek az útján, hurkot.
A sátán tudta, hogy ha Pál bejut Rómába, akkor a birodalomnak vége lesz kis idő múlva, mert a birodalomgerincét kiüti az erővel, ami benne van. Pál bátorságot vett mindig. Sok-sok viszontagság után megérkeznek Máltára. Ott a Máltai Szeretetszolgálat jön
Az Újszövetségben is igaz, hogy ha a sátán fejére lépsz, akkor sarokmarásban részesülhetsz, de akkor sem árthat neked semmi! Ne foglalkozz vele, hanem menj tovább! Ne engedd magad megakadályozni!! Mindent megmozgatott a sátán, hogy Pált megölje, de nem sikerült neki. Pál bement Rómába, és a Római Birodalomnak annyi volt. Itt véget is ért az Apcsel.
Az Európai kontinensbe kipusztíthatatlanul beoltotta Pál az evangéliumot, az ébredést .
Itt akkor leszébredés, ha nem leszünk názáretiek, hanem úgy viszonyulunk Jézushoz, hogy nem ismerjük. Bátran szellemi harcolj! Enélkül nem megy előre az ébredés! De vele minden sikerülni fog! Eddig azért nem tudtadmegoldani, mert testtel küzdöttél, és nem a mögötte lévő szellemi lényeket kötözted meg. Tedd meg, és minden megváltozik!
2015. augusztus 12., szerda
Ruff Tibor: A Laodiceai gyülekezet
A Jelenések könyve 2-3 fejezetében a hét gyülekezet az az egyháztörténelemnek az áttekintése, és a hét gyülekezet az egyház hét korszakára vonatkozik. Ezen belül megnézzük a Laodiceai gyülekezetet.
A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete: Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen: Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne látszódjon ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss. A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg. Íme az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyi székembe üljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyi székében. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. Jelenések könyve 3, 14-22
Nagy az egység abban a tanításban hogy ebbe a korszakba már beleléptünk, és ez zajlik most, és az egyháznak ez az utolsó korszaka. Mindegyik korszakban lehet győzni, de ahhoz a kor szellem által diktált kényszerített kísértéseket, megpróbáltatásokat kell sikeresen legyőzni ahhoz, hogy az úgynevezett maradékhoz tartozzunk. Mert mindegyik egyháztörténeti korszaknak van maradéka akik győzni tudtak. A Laodicea az azt jelenti hogy a nép hoz törvényt. Ennek az a lényege, hogy az ördög demokratizálni akarja az egyházat, vagyis az egyháznak a belső tekintélyi rendjét fel akarja oldani, vagy nyílt lázadással szétzúzni, vagy ha ez nem lehetséges akkor úgynevezett rejtett lázadással akarja feloldani, felbomlasztani. És ugye ezt a világban is lehet látni pl. a Szovjetunió a 90-években összeomlott, tehát ez egy kor szellem ami mindenre kihat. A nyílt lázadás az az amikor nyíltan megtámadod az egyházi tekintélyt. A rejtett vagy burkolt lázadás az pedig az hogy aranyos arccal meghallgatod az igehirdetést, és ámenezel, és felemelt kezekkel dicséred az Urat, aztán hazamész, és nem azt csinálod amit hallottál. Ennek a demokratizálódásnak a megoldása hogy ellene kell állni, erősíteni kell az Úrnak a tekintélyét a beszédeddel, a gondolkodásmódoddal. Ne szokjál rá olyanra hogy kritizálod a pásztort, az igehirdetőt. Folyamatosan kísérti az egyházat a LANGYOSSÁG, ez pontosan ez a burkolt lázadás.
A LAODICEAI KORSZAK EGYHÁZTÖRTÉNETI JELLEMZŐJE:
A Máté evangéliuma is beszél a langyosságról.
A Máté evangéliuma is beszél a langyosságról.
És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket, Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek. Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég. Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lesznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé. Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete. Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért. És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást. És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek. És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. De a ki mindvégig állhatatos marad, az üdvözül. És az Isten országának ez az evangéliuma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég. Máté evangéliuma 24, 4-14
Ez két részre bontható: a 4-8-dik versig a világban zajló események vannak leirva. A 9-14-ig pedig az egyházban zajló eseményeket irja le. A 9-dik versben van nyomorúság, és megölnek titeket. Most ez jelen pillanatban ez nem történik Magyarországon, de a világ másik táján igen, pl. Kínában. Európára és Amerikára inkább a vers második fele érvényes, hogy gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért. Tehát hogy a társadalmakban élő emberek viszolyognak a keresztényektől. Na most itt elindul egy pszihológiai láncreakció hogy a világnak ez az elutasító magatartása azt okozza hogy sokan megbotránkoznak, tehát hogy számos hívő ezt nem tudja feldolgozni. De ezt tudatosítani kell mert ez ezzel jár hogy keresztény vagy. Utána jön a következő dolog, hogy a megbotránkozóknál beáll az hogy elárulják egymást, mert ezek az emberek utána átállnak a világhoz, és az egyházat elárulják. Ezután pedig gyűlölet lesz ezeknél az embereknél, majd pedig sok hamis próféta lesz, mert ugye ezt a gyűlöletet meg kell magyarázni, hogy miért van az, hogy akivel régen együtt voltak most azok miért rossz emberek. És lesznek emberek akik ezt elhiszik. A 12-dik versben a gonoszság helyett az eredetiben törvénytelenség van. A 13-dik versben aki mindvégig állhatatos marad az eredetiben úgy van, hogy aki megmarad alatta, és ezt úgy lehet mondani, hogy aki mindvégig kibírja. Jézus azt mondja hogy nem tudod másképp csinálni csak ki kell bírni. Tehát a sorrend: A VILÁGBÓL JÖN ELUTASÍTÁS -->LELKI, PSZIHÉS ÖSSZEOMLÁS, MEGBOTRÁNKOZÁS-->ÁRULÁS-->GYŰLÖLET-->SOK HAMIS PRÓFÉTA--> ELHITETÉSEK-->A TÖRVÉNYTELENSÉG MEGSOKASODIK-->A SZERETET SOKAKBAN MEGHIDEGÜL... De eközben hogy ennyi rossz történik, közben történik egy óriási dolog, hogy közben És az Isten országának ez az evangéliuma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég. A 14-dik vers.
Tehát a Laodiceai kort ne csak merő rossznak lásd, mert e korszak közben, és végén megvalósul az egyháznak a legnagyobb célja. Na most visszatérve a Jelenések 3-4-hez a következő sajátossága ennek a korszaknak a Jelenések könyve 3, 17-ben van egyszóval: ÖNCSALÁS! (Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen.) Szellemi öncsalásba kerülhetnek a keresztények, és ennek a lényege egy hamis megelégedettség
Tehát a Laodiceai kort ne csak merő rossznak lásd, mert e korszak közben, és végén megvalósul az egyháznak a legnagyobb célja. Na most visszatérve a Jelenések 3-4-hez a következő sajátossága ennek a korszaknak a Jelenések könyve 3, 17-ben van egyszóval: ÖNCSALÁS! (Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen.) Szellemi öncsalásba kerülhetnek a keresztények, és ennek a lényege egy hamis megelégedettség
Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne látszódjon ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss. A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg. Íme az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyi székembe üljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyi székében. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. Jelenések könyve 3, 18-22
Szóval ott tartottunk hogy megnéztük hogy mi ennek az egyháztörténeti kornak a jellemzője, és a Jelenések könyve 3, 18-ban Jézus elmondja az ő tanácsát, hogy tudjuk ezt kivédeni, megúszni.
1. VEGYÉL TŐLE TŰZBEN MEGPRÓBÁLT ARANYAT. Péter I. levele 1, 6-7 Tehát a tűzben megpróbált arany az a megpróbáltatásban edzett hitet jelenti. Megpróbáltatás nélkül pedig nincs tűzben megpróbált arany, és ha nincs akkor hogy fogsz győzni ebben a korban.
2. VEGYÉL FEHÉR RUHÁKAT. Jelenések könyve 19, 8 A fehér ruha a Szenteknek igazságos cselekedetei. Itt az igazságos a Görögben ellentéte a törvénytelennek, és neked a törvénytelenséget a törvényességgel kell ellensúlyoznod pl. hogy te nem vagy házasságtörő, szerződésszegő stb...
3. SZEMGYÓGYÍTÓ ÍRRAL KEND MEG A SZEMEIDET HOGY LÁSS. Az eredetiben kenőcs, kenet van, a kenet pedig a Szent Szellem jelképe. Tehát a Szent Szellemet venni, megerősödni a kijelentésben, és Szentlélekkel betöltött életet kell élni. Ebben a korban ha nem a Szentlélek vezetése szerint döntesz, és nem látod a Szentlélek vezetését, akkor egy kudarc, és egy katasztrófa sorozatnak nézel elébe. A 19-dik versben Jézus felhívja a figyelmet hogy szeresd az intést. Ebben az időszakban Jézus int és fenyít, az eredetiben úgy van hogy nevel. Tehát megint, és nevel. Ezután pedig azt mondja Jézus, hogy légy buzgóságos és térj meg. Tehát ujjúlj meg a szellemi életben, ez a buzgóság, és térj meg. A megtérés a Görögben metanoia ami a gondolkodásmódnak a gyökeres megváltoztatását jelenti. Gondold át a dolgokat, gondold át hogy mit csinálsz rosszul, hogy hol kell ráerősíteni, ezután hozzál döntést, és a döntésedhez kötelezd el magad. Kérd meg az Urat hogy segítsen benne, adjon kegyelmet, erőt, és utána csináld meg, és ha megint nem sikerül akkor újra, és NE ADD FEL! A 20-dik versben pedig megmondja Jézus hogy ugyanakkor Ő nagyon közel van, időben is közel van, de az Ő jelenlétébe is hamar be lehet kerülni. A 21-dik versben itt van a legnagyobb ígéret, a többi korszakhoz képest, akik győznek.
1. VEGYÉL TŐLE TŰZBEN MEGPRÓBÁLT ARANYAT. Péter I. levele 1, 6-7 Tehát a tűzben megpróbált arany az a megpróbáltatásban edzett hitet jelenti. Megpróbáltatás nélkül pedig nincs tűzben megpróbált arany, és ha nincs akkor hogy fogsz győzni ebben a korban.
2. VEGYÉL FEHÉR RUHÁKAT. Jelenések könyve 19, 8 A fehér ruha a Szenteknek igazságos cselekedetei. Itt az igazságos a Görögben ellentéte a törvénytelennek, és neked a törvénytelenséget a törvényességgel kell ellensúlyoznod pl. hogy te nem vagy házasságtörő, szerződésszegő stb...
3. SZEMGYÓGYÍTÓ ÍRRAL KEND MEG A SZEMEIDET HOGY LÁSS. Az eredetiben kenőcs, kenet van, a kenet pedig a Szent Szellem jelképe. Tehát a Szent Szellemet venni, megerősödni a kijelentésben, és Szentlélekkel betöltött életet kell élni. Ebben a korban ha nem a Szentlélek vezetése szerint döntesz, és nem látod a Szentlélek vezetését, akkor egy kudarc, és egy katasztrófa sorozatnak nézel elébe. A 19-dik versben Jézus felhívja a figyelmet hogy szeresd az intést. Ebben az időszakban Jézus int és fenyít, az eredetiben úgy van hogy nevel. Tehát megint, és nevel. Ezután pedig azt mondja Jézus, hogy légy buzgóságos és térj meg. Tehát ujjúlj meg a szellemi életben, ez a buzgóság, és térj meg. A megtérés a Görögben metanoia ami a gondolkodásmódnak a gyökeres megváltoztatását jelenti. Gondold át a dolgokat, gondold át hogy mit csinálsz rosszul, hogy hol kell ráerősíteni, ezután hozzál döntést, és a döntésedhez kötelezd el magad. Kérd meg az Urat hogy segítsen benne, adjon kegyelmet, erőt, és utána csináld meg, és ha megint nem sikerül akkor újra, és NE ADD FEL! A 20-dik versben pedig megmondja Jézus hogy ugyanakkor Ő nagyon közel van, időben is közel van, de az Ő jelenlétébe is hamar be lehet kerülni. A 21-dik versben itt van a legnagyobb ígéret, a többi korszakhoz képest, akik győznek.
Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, amiképpen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért; Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által, Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen. Efézusi levél 5, 25-27
Amikor az egyház Jézus elé fog állni akkor az egyház dicsőséges lesz, a másik dolog hogy teljes szentség és tisztaság fogja jellemezni. Ez biztosra van mondva. Persze gondolhatod azt hogy csak elég körülnézni, és ez nem igazán így látszik. De ezt nem mi fogjuk megcsinálni hanem a Szent Szellem.
Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok, Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői. Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld. Mert ezek közül valók azok, a kik betolakodnak a házakba, és foglyul ejtik a bűnökkel megterhelt és sokféle kívánságoktól űzött asszonykákat, Kik mindenkor tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem juthatnak. Miképpen pedig Jánnes és Jámbres ellene állottak Mózesnek, akképpen ezek is ellene állanak az igazságnak; megromlott elméjű, a hitre nézve nem becsületes emberek. De többre nem mennek: mert esztelenségük nyilvánvaló lesz mindenek előtt, a miképpen amazoké is az lett. Te pedig követted az én tanításomat, életmódomat, szándékomat, hitemet, hosszútűrésemet, szeretetemet, türelmemet, Üldöztetéseimet, szenvedéseimet, a melyek rajtam estek Antiókhiában, Ikóniumban, Listrában: minémű üldöztetéseket szenvedtem! de mindezekből megszabadított engem az Úr. De mindazok is, a kik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak. A gonosz emberek pedig és az ámítók nevekednek a rosszaságban, eltévelyítvén és eltévelyedvén. De te maradj meg azokban, a miket tanultál és a mik reád bízattak, tudván kitől tanultad, És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre a Krisztus Jézusban való hit által. A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített. Kérlek azért az Isten és Krisztus Jézus színe előtt, a ki ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor és az ő országában. Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással. Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülük; És az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez oda fordulnak. De te józan légy mindenekben, szenvedj, az evangélista munkáját cselekedd, szolgálatodat teljesen betöltsd. Timóteushoz irt II. levél 3, 1-4, 5
Ez az Igerész ugyanúgy a Laodiceai korszakról szól ami most van.
A LAODICEAI KORBAN MIK AZOK A KÍSÉRTÉSEK AMIK A JELLEMEDET ELAKARJÁK VINNI ROSSZ IRÁNYBA?
1. Önzés
2. Pénzközpontúság
3. Kérkedés
4. Kevélység
5. Káromkodás
6. Szüleik iránt engedetlenek ( ez a fiatalokra vonatkozik )
7. Hálátlanság
8. Tisztátalanság
9. Szeretet nélküliség
10. Kérlelhetetlenség
11. Rágalmazás
12. Mértéktelenség
13. Kegyetlenség
14. A jónak nem kedvelői
15. Árulás
16. Vakmerőség
17. Felfuvalkodás
18. Inkább a gyönyörnek mint Istennek szeretői
Tehát amikor döntés elé kerül az ember hogy a kívánságomat elégítem-e ki vagy az Istennek engedelmeskedem, az ilyen ember a kívánság kielégítését választja. Ennek következménye hogy meg van a kegyesség látszata, hogy ők fenntartják azt, hogy ők keresztények, járnak is gyülekezetbe stb... Nagyon fontos hogy ne osztályozd ezeket az embereket, hogy valaki biztosan elkárhozik, vagy üdvözül, se a beszédedben, se a gondolataidban, mert te nem tudhatod, hogy mi van benne, az Isten a szívek vizsgálója! Még ha valaki Laodiceai keresztény is, ő még időben helyre is állhat, ezt neked nem kell megítélni, mert megnehezíted annak az embernek a helyreállását!!! A 8-dik versben van egy súlyosabb fokozata, hogy amikor az ilyen embert megintik ő lázadással reagál, és nem csak burkolt lesz ez a magatartás, hanem ellenszegül. A 10-dik versben Pál elmondja, hogy mi a gyógyszer erre. Kövesd a Pál tanítását, életmódját, szándékát, hitét, hosszú tűrését, szeretetét, és türelmét. Természetesen a Pálnak az elhívásából adódóan való nagy dolgokat nem tudod megcsinálni, ezt nem kell erőltetni. De amikor pl. egy anyagi kár ér akkor inkább szenvedd el, és hogy megmaradsz az Úrban. A következő dolog hogy a szentírást őrizd meg az életed középpontjában.
1. Önzés
2. Pénzközpontúság
3. Kérkedés
4. Kevélység
5. Káromkodás
6. Szüleik iránt engedetlenek ( ez a fiatalokra vonatkozik )
7. Hálátlanság
8. Tisztátalanság
9. Szeretet nélküliség
10. Kérlelhetetlenség
11. Rágalmazás
12. Mértéktelenség
13. Kegyetlenség
14. A jónak nem kedvelői
15. Árulás
16. Vakmerőség
17. Felfuvalkodás
18. Inkább a gyönyörnek mint Istennek szeretői
Tehát amikor döntés elé kerül az ember hogy a kívánságomat elégítem-e ki vagy az Istennek engedelmeskedem, az ilyen ember a kívánság kielégítését választja. Ennek következménye hogy meg van a kegyesség látszata, hogy ők fenntartják azt, hogy ők keresztények, járnak is gyülekezetbe stb... Nagyon fontos hogy ne osztályozd ezeket az embereket, hogy valaki biztosan elkárhozik, vagy üdvözül, se a beszédedben, se a gondolataidban, mert te nem tudhatod, hogy mi van benne, az Isten a szívek vizsgálója! Még ha valaki Laodiceai keresztény is, ő még időben helyre is állhat, ezt neked nem kell megítélni, mert megnehezíted annak az embernek a helyreállását!!! A 8-dik versben van egy súlyosabb fokozata, hogy amikor az ilyen embert megintik ő lázadással reagál, és nem csak burkolt lesz ez a magatartás, hanem ellenszegül. A 10-dik versben Pál elmondja, hogy mi a gyógyszer erre. Kövesd a Pál tanítását, életmódját, szándékát, hitét, hosszú tűrését, szeretetét, és türelmét. Természetesen a Pálnak az elhívásából adódóan való nagy dolgokat nem tudod megcsinálni, ezt nem kell erőltetni. De amikor pl. egy anyagi kár ér akkor inkább szenvedd el, és hogy megmaradsz az Úrban. A következő dolog hogy a szentírást őrizd meg az életed középpontjában.
PÉTER II. LEVELE 3, 19 - 3, 18
JÚDÁS LEVELE 1, 3-25
Ez a két Igerész is erről a korról szól. A Júdás levél 1, 16-ban le van írva hogy mi a tünete a Laodiceai keresztényeknek. Jézus a Máté evangéliuma 24, 45 - 25, 30-ig 3 példázatot mond a Laodiceai időről.
2015. augusztus 9., vasárnap
Ruff Tibor - A melegházasságról: katasztrofális döntés
– A magyar nyilvánosságban sokan már akkor homofóbiát kiáltanak, ha valaki mondjuk nem ért egyet a melegházassággal. A hazai egyházak közül a Hit Gyülekezete a homoszexualitás egyik legmarkánsabb bírálója, mégsem gyakran sütik önökre ezt a bélyeget. Minek tulajdonítja ezt?
– Hiszünk a véleményszabadságban, és ezt akkor is gyakoroljuk, ha álláspontunk miatt támadások érnek bennünket. Az egyházakkal a nyilvánosság visszafogottabban bánik, mint a pártokkal. Ugyanakkor kiegyensúlyozottságra, indulatmentességre és a gyűlöletkeltés kerülésére törekszünk, s ez talán tiszteletet is ébreszt sokakban. Mindig is konzervatív álláspontot képviseltünk erkölcsi kérdésekben. Ugyanakkor tudják rólunk, hogy szívből elkötelezettek vagyunk az emberi jogok – legalábbis azok első generációja – iránt, már a kommunista diktatúrában illegalitásban töltött éveink óta. A többedik generációs emberi jogokkal kapcsolatban ez nem feltétlenül van így, ezek némelyikét vitathatóbbnak tartjuk, gyengébb erejűnek, kevésbé megalapozottnak, és főként: a Szentírással szemben állónak, így például a homoszexuálisok házassághoz, örökbefogadáshoz és gyermekneveléshez való jogát is. Furcsán éljük meg, hogy az állítólag szabad nyugati világ ma már hajlamosabb megvonni a hívőktől a szólás- vagy tanszabadság alapjogát ebben a kérdésben, ha valaki ellentétes véleményt nyilvánít a tömeggel lelkiismereti vagy hitbeli okokból, pedig ez sokkal régebbi és alapvetőbb emberi jog. És még valami: nálunk az etikai konzervativizmus soha nem társult antiszemitizmussal, mint sajnos a jobboldalon oly gyakran, és ezt mindenki tudja is rólunk. Fontos leszögezni, hogy a homoszexuálisok embertársaink, felebarátaink, ezért a bibliai és a lelkiismeretben is meglévő erkölcsi parancs értelmében igyekszünk annyira szeretni őket, mint saját magunkat. De hát az ember saját magában sem helyes, ha egyetért a bűneivel. Miért kellene másokat jobban szeretnünk, mint magunkat? Az embert nem gyűlöljük, de a cselekedetet határozottan elítéljük. A fóbia különböző szóösszetételei egyébként manapság trendi eszközei a közbeszédben a megfélemlítő megbélyegzésnek, hogy visszariasszák az embereket bizonyos dolgok végiggondolásától. Ezt magamban fobofóbiának neveztem el.
Servicii de webdesign si print design+marketing online
Servicii de webdesign si print design+marketing online
– A gyülekezet a baloldali, liberális szellemiségű ATV tulajdonosa. Hogyan barátkoznak meg azzal a ténnyel, hogy a csatorna nézőinek és vendégeinek nagy része valószínűleg semmi kivetnivalót nem talál a homoszexualitásban és a melegházasságban?
– A gyülekezet Jézus Krisztus oldalán áll, az ő tanításai az irányadók a társadalmi és politikai véleménynyilvánításainkban. Az ATV műsorszerkesztőségéhez körülbelül annyi köze van a gyülekezetnek, mint a Hír Tv-éhez. De egyházunk bizonyos kérdésekben baloldali-liberális értékeket is védelmez, ahol azokkal értünk egyet, így például a szabadság szeretetében vagy a társadalmi élet tisztasága követelményét illetően, erkölcsileg pedig konzervatívak vagyunk. Egyébként nem szokatlan, hogy egy médium műsorszerkesztésében nem a tulajdonosok, hanem a nézők értékrendje jelenik meg, ugyanis a tulajdonosok számára ezek elsősorban gazdasági vállalkozások. Természetesen én sem tudok minden véleménnyel azonosulni, ami az ATV-ben elhangzik, de egy plurális társadalomban ez normális.
– A gyülekezet számára érvényes tanítást kívánják megjeleníteni az egész társadalomban, vagyis elleneznék, hogy az állam legalizálja a homoszexuális párok házasodását?
– A bibliai tanításokat mi minden fórumon képviseljük, de a választásban tiszteletben tartjuk az emberek lelkiismereti szabadságát. Elfogadhatatlannak tartjuk az államhatalom felhasználását arra, hogy mint a középkorban, rákényszerítsék az emberekre a hitet, a bibliai világnézetet és erkölcsöt, mivel ez a történelemben mindig rossz vért szült. Az embernek jogában áll a maga választotta értékrend szerint élnie, de azt hangsúlyozzuk, hogy tetteiért Istennek és a lelkiismeretének számot kell majd adnia, ezek pedig, meggyőződésünk szerint, a Szentírással összhangban ítélnek. A melegházasság ügyében viszont a házasság eredeti erkölcsi és jogi fogalmának védelméről van szó, ami pusztán a természetből is levezethető – bár a Biblia is megerősíti –, hiszen az azonos nemű párok a nép fennmaradása és növekedése szempontjából improduktívak. Az is kétségbe vonható tisztán természeti szempontok alapján is, hogy egészséges lelkű gyermekeket fog-e nevelni két azonos nemű szülő, miközben antropológiai és pszichológiai tény, hogy az egészséges lélek egy apa és egy anya, egy férfi és egy nő érzelmi pólusai közötti „szeretettérben” tud jól kifejlődni. A homoszexuális-, meg általában az LMBTQ-házasságok és a gyermeknevelés intézménye az ember antropológiai mélységű változását fogja maga után vonni, szerintünk katasztrofális hosszú távú következményekkel. Miért kellene a társadalom egészséges reprodukcióját végző alapintézmény nevét és közösségi hasznosságából fakadó előjogait kiterjeszteni olyan kapcsolatra, amely erre a reprodukcióra természetes módon képtelen? A lopást sem a Tízparancsolat miatt tiltja a jog, hanem mert természetéből fakadóan nem használ a közösségnek és az egyénnek.
– A Hit Gyülekezete egyetért azzal, hogy Magyarországon a homoszexuális párok regisztrált élettársi kapcsolatra léphetnek?
– Alapvetően nem.
– Ha önökön múlna, szigorítanák a homoszexualitásra vonatkozó magyarországi törvényeket?
– Nem tartjuk szükségesnek. Nem kívánjuk, hogy az emberek privát életébe ilyen mélyen jogszabályokkal beavatkozzanak. Viszont az örökbefogadás és gyermeknevelés jogát elvitatnánk az azonos nemű pároktól, a fentiek miatt.
– Mi a véleményük a Budapest Pride-ról?
– Fölöslegesnek, eltúlzottnak, érthetetlenül túldimenzionáltnak tartjuk, ami ráadásul sok ember érzéseit erősen sérti, köztük a miénket is. Minket is sokan illetnek megvetéssel a hitünk miatt, de nem szervezünk évente hivalkodó, külsőségeiben sokakat megbotránkoztató felvonulásokat. Mi is büszkék vagyunk sok értékünkre, de a büszkeségnek ez a kényszeres sulykolása, ami a melegfelvonulások nevében (pride) is, külsőségeiben is benne van, inkább az önmagukban rendkívül bizonytalan, kisebbségi érzésekkel küszködő, identitásválságban lévő emberek és közösségek sajátja. Társadalmi szempontból azt is aggályosnak tartjuk, hogy rengeteg fiatalnak ad helytelen példát, kialakulatlan szexuális és erkölcsi életüket még jobban összekuszálja.
– Önök szerint mi a homoszexualitás?
– Mi abban hiszünk, hogy a Szentírás a Teremtő Isten örökké, minden korszakban érvényes Szava. A homoszexualitás a Biblia szerint súlyos bűn, amely mögött démonológiai, spirituális, lelki problémák is meghúzódnak általában. Legjobb, ha idézek két példát: „Férfiúval ne hálj úgy, amint asszonnyal hálnak; utálatosság az.” (Mózes 3. könyve 18:22) „Az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre; hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésüknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.” (Pál levele a rómaiakhoz 1:26-27) Nem fogadjuk el, hogy veleszületett, génekbe kódolt kényszerhelyzet lenne, manapság ugyan hangsúlyozzák ezt, de úgy tudjuk, ezt tudományosan nem lehet minden kétséget kizáróan bizonyítani vagy pláne ennyire determinisztikusan értelmezni. Ezért a homoszexualitás elítélésekor nem ugyanarról van szó, mint a rasszizmus esetében, amit a propaganda sulykol; a két dolog valójában más szinten van. A Biblia azt támasztja alá, hogy a homoszexualitás választott életforma, amely ilyen tömegméretekben és törvényesítve mindig a jóléti társadalmak civilizációs terméke: „Íme, ez volt vétke Szodomának, a te öcsédnek: kevélység, eledel bősége és gondtalan békesség volt nála és leányainál, de a szűkölködőnek és szegénynek kezét nem fogta meg. És felfuvalkodának s cselekedének utálatosságot előttem, és elveszítém őket, mikor ezt megláttam.” (Ezékiel próféta könyve 16:49-50)
– A katolikus egyház a homoszexuális hajlamot nem tekinti bűnnek, csak a homoszexuális tettet. És önök?
– Hasonlóképp. De a keresztény pasztorációban évezredek óta megvannak azok a spirituális, démonológiai vagy pszichológiai eszközök, amelyekkel ezt a hajlamot „meg lehet feszíteni”, fel lehet számolni. Persze, csak ha az érintettnek megvan a szándéka ehhez.
– Lehet egy gyakorló homoszexuális ember tagja a Hit Gyülekezetének, és ha igen, milyen feltétellel?
– Itt a döntő kérdés az egyház és a homoszexualitás viszonya, és a kettő kizárja egymást, mert az egyház Jézus Krisztus „tulajdona”, és az ő tanítását mint az egyház alkotmányát senkinek sincs joga megváltoztatni.
– Ismer valakit a Hit Gyülekezetében, aki homoszexuális hajlamot észlelt magán? Mi történt az illetővel?
– Több ilyet is ismerek, köztük olyat is, aki azóta megnősült, nemrég született gyermekük, és az asszonykát mindig nagyon vidámnak látom, ami a legjobb bizonyíték. De ismerek küszködősebbet is – hozzáteszem, nem többet, mint a heteroszexuálisok között, mert nehézségei nekik is éppúgy lehetnek önmagukkal –, és olyat is, aki egyelőre inkább egyedül él.
– A katolikusok szerint egy homoszexuális akkor élhet Istennek tetsző módon, ha kvázi cölibátust, vagyis önmegtartóztatást fogad. Ha valaki a Hit Gyülekezetéből azzal keresné meg, hogy vonzalmat érez a saját neme felé, mit mondana neki?
– Az evangéliumot hirdetném neki, amely világosan állítja, hogy Jézus Krisztus a Megváltó és Szabadító, aki bárkit képes bűneitől és testi-lelki nyomorúságaiból megszabadítani, mint ezt magam is több ezer esetben tapasztaltam, ezért őhozzá kell fordulni segítségért, ez nagyon hatékony. Én például tizenöttől huszonnégy éves koromig kábítószerfüggő voltam, az utolsó négy évben intravénás opiátfüggő, közel a halálhoz, és megtérésemkor rendkívül gyorsan, szinte elvonási tünetek nélkül megszabadultam ezektől.
– Az Egyesült Államokban számos újprotestáns gyülekezet homoszexuális missziót folytat, ahol exmeleg keresztények igyekeznek támogatni az életmódjukkal szakítani akarókat. Van ilyen csoportja vagy erre vonatkozó terve a Hit Gyülekezetének?
– A Hit Gyülekezete lelkészei sokoldalú pasztorációs tevékenységet folytatnak, ennek a problémának a kezelésére is fel vannak készülve.
– A gyülekezet eddig jobbára saját berkeiben hirdette tanítását a homoszexualitásról. Az írországi népszavazás és az amerikai legfelsőbb bírósági döntés után is házon belül tartják a kritikát?
– Németh Sándor a többszázezres nézettségű Vidám Vasárnapban az ATV-n évek óta elmondja véleményét erről. Ha megkérdeznek minket bármilyen fórumon, őszintén válaszolunk mindenkinek, mint most itt is. Ha szükségesnek ítéljük, hivatalos nyilatkozatot is közreadunk. Társadalmi vagy politikai mozgalmak indítását vagy támogatását mindig a helyzet fényében fontoljuk meg, ahogy tettük a rendszerváltáskor. A jövőben is igyekszünk a társadalom egésze előtt képviselni meggyőződésünket, de tiszteletben tartjuk az emberek döntési szabadságát arra nézve, hogy milyen életvitelt folytassanak. Csak ők se próbálják meg világnézetüket ránk, az egész társadalomra és az államra kényszeríteni.
http://valasz.hu/itthon/a-hit-gyulekezete-a-meleghazassagrol-katasztrofalis-dontes-113815
2015. augusztus 7., péntek
Ruff Tibor - Parafenoménokról 2.
Ruff Tibor - Parafenoménokról 2.
Az ilyen jellegű műsorok iránt nagyon nagy az érdeklődés a nézők számát tekintve is, és a résztvevőket nézve is. Vajon ez mivel magyarázható? Említetted, hogy materialista kultúrában élünk, mégis van egy nagy nyitottság erre. Miért?
Mindig is azon kérdések közé tartozott a természetfeletti, ami az embereket nagyon érdekli. Nem meglepő számomra, hogy ilyen nagy az érdeklődés efelé. Amióta emberiség a földön van, azóta a természetfeletti az embereket nagyon érdekli, és mindig is tömegeket mozgatott meg. Ugyanakkor ez mit sem változtat azon, hogy ez a dolog ugyanolyan erkölcsi szempontból és bibliai szempontból, mint mondjuk a pornográfia. A pornográfia - legalábbis a férfiak körében - óriási tömegeket érint, és függést alakít ki, stb. Ettől még ez nem igazolja ezt a tevékenységet sem. Azt kell mondani, bármilyen meglepő is esetleg az olyan hallgató számára, aki a Bibliát nem ismeri annyira, hogy semmivel nem kevésbé rossz és visszataszító dologról van szó, mert gyakorlatilag az okkultizmus - és ez nem is az én meghatározásom, hanem magának a Bibliának a meghatározása -, egy szellemi-spirituális pornográfia. Maga a Biblia is úgy nevezi, mint szellemi paráznaság, szellemi prostitúció. Tehát semmiben sem különbözik ez attól, elnézést, ha ez bárkit megsért, minthogyha valaki pornófilmeket nézne ugyanebben az időszakban. Sajnos azonban a materialista kultúra és a természetfelettivel kapcsolatos szélsőséges tudatlanság miatt, amiben az emberek élnek, nem világos számukra az, hogy mit is néznek ők voltaképpen. Éppen a napokban jött ki egy statisztikai felmérés arról, hogy a magyar emberek 60%-a egyáltalán semmit nem olvas. A felnőtt lakosság 25-30%-a funkcionális analfabéta, ami azt jelenti, ha olvas is, de nem érti, hogy mit olvas. Nyilván hogy ez a Bibliára is vonatkozik. Sőt, még akik olvasnak, azoknak a legnagyobb része a Bibliát nem olvasta, tehát nem lehet meglepődni azon a szélsőséges tudatlanságon és ismerethiányon, ami a természetfelettivel kapcsolatban fennáll. Régen nem így volt. Ókori társadalmakban, archaikus társadalmakban az emberek tudták azt, hogy a természetfeletti az nem játék. Az emberiség bizonyos dolgokról már tudja, hogy ezek nem játékok. Erről úgy tűnik, hogy a magyar lakosság még nem tudja, hogy ez nem játék, de előbb-utóbb sajnos ezt saját bőrén fogja megtapasztalni. Bízzunk abban, hogy talán az elkövetkezendő években, évtizedekben valamiképpen létrejön egy olyan szellemi-spirituális műveltség Magyarországon, hogy nagyobb tömegekben is tudatosul az, hogy ami most zajlik, amit most néznek, amiben részt vesznek, tulajdonképpen egy szellemi prostitúció.
A sok érdeklődővel vajon megegyező számban is hisznek ebben a dologban? Vagy ebben az esetben ez nem is lényeges, hogy hiszi vagy nem hiszi?
Az okkultizmusnál általános törvényszerűség, hogy nem okvetlen követel meg hitet. Éppen ez, illetve ez is benne az egyik csalás, hiszen az Istennel való kapcsolat például hit nélkül elképzelhetetlen és lehetetlen. És éppen ezért a természetfelettiben való legális, törvényes mozgás csak Isten igéje alapján, Isten törvénye alapján, Isten szelleme által és hit által lehetséges. Az okkultizmus egy törvénytelen tevékenység a természetfelettiben, és éppen ezért nem követel meg hitet, hanem a puszta érdeklődésen keresztül is már olyan befolyást tud gyakorolni az emberek életére, ami abszolút nem kívánatos.
Milyen ilyen konkrét hatást tudnál említeni?
A mózesi törvény nagyon sokat beszél arról például, hogy ne is tudakozódjál afelől, hogy azok az idegen népek hogyan tisztelik és szolgálják az ő isteneiket, mert akkor el fog csábítani téged. Már az érdeklődést - a tudakozódás azt jelenti -, már a puszta érdeklődést is tiltja a Biblia. Mert azt mondja, hogy már a puszta érdeklődésen keresztül az ember a hatása alá kerül, ez már a gondolkodásmódját rossz irányba befolyásolja. Csak egy konkrét példa: valaki nem hisz a horoszkópban, de elolvassa a horoszkópját, ahol azt állítják, hogy az ő személyisége ilyen és ilyen. Utána később, még ha nem is hisz benne, ez belekerül az ő gondolkodásmódjába, és később amikor olyan jelenséggel találkozik, ami igazolja azt, amit ő olvasott, automatikusan úgy fogja érezni, hogy ez igazolja a dolgot, és később úgymond visszamenőleges hitet hoz létre benne, még ha akkor nem is hitte el amikor olvasta, és utána sorsalakító erővé is válik. Ez a probléma. Konkrétan ismerek olyan embert, aki egyébként teljesen materialista, nem hisz Istenben sem, viszont valahol azt olvasta, hogy mivel ő a nyilas jegyében született, ezért neki konfrontatív magatartásúnak kell lennie. Mindig harcol, ő mindig szúr, mindig nyilazik úgymond. És konkrétan tudom, hogy ő így viselkedik a kapcsolataiban azért, mert azt gondolja, hogy őneki így kell viselkedni, és emiatt számos kapcsolata felbomlott; feldúlta és szétdúlta azokat pusztán csak azért, mert ő azt gondolja, hogy ő ilyen. Holott ha ő ezt magáról nem gondolná, akkor egy megbocsátó, irgalmas, békességre törekvő ember is lehetne. Tehát a horoszkóp, annak ellenére, hogy ő materialista, ráállította őt egy életpályára és sorspályára. Ott aztán úgy tűnik, mintha visszaigazolná magát. Ezt úgy hívják, hogy önbeteljesítő jóslat. Tulajdonképpen az okkultizmus ilyen önbeteljesítő jóslatokon keresztül működik. Ha az ember szabad akar maradni, akkor távol kell tartania magát minden jövendőmondástól és okkultizmustól, mert mindegyik arról szól, hogy a szabadságától megfosztja őt és képzelt korlátok közé állítja.
Ezek szerint a szabad akarat használatában például a megtérésnek a döntésében is akadályozhatnak ezek az erők? Van-e tapasztalatod arról, hogy például ilyen mélyen okkult tevékenységgel foglalkozók könnyebben, illetve nehezebben térnek-e meg?
Mindenképpen befolyásolja ezt a kérdést, és a Biblia tanítása szerint léteznek szellemi lények, ezen szellemi lények egyik csoportja a démonok. Minden ilyen okkult tevékenység mögött démonok is állnak. Tehát nem csak arról van szó, hogy az illetőnek a gondolkodásmódját, vagy az érzelemvilágát befolyásolják, hanem ezen felül még démonok, gonosz szellemi lények befolyásolása alá is helyezik őt. A démonok pedig nagyon ellenérdekeltek abban, hogy egy ember megtérjen, és ezért minden módon - ha bejutnak egy ember életébe -, akkor a megtérését igyekeznek akadályozni. Egyébként maga az evangélium ad példát erre. Galileában, ahol Jézus szolgált, sokkal erősebb volt az okkultizmus és az idegen istenek kultusza - általában ezek démonikus tevékenységek -, mint Júdeában, Jeruzsálemben, ahol ezektől viszonylag tisztán éltek az emberek. Nagyon érdekes, hogy Galileában óriási tömeg gyűlt Jézus köré, és az embereknek nagyon nagy hitük volt abban, hogy csodák történnek az életükben. Annak ellenére, hogy Jézus több évig tevékenykedett Galileában, az emberek nem tértek meg. És azzal búcsúzott el Jézus Galileától, hogy: jaj neked Korazin, jaj neked Kapernaum, mert ha Szodomában és Gomorában ekkora csodák lettek volna, már rég megtértek volna, ti meg nem tértetek meg. Nagyon érdekes, hogy Júdában és Jeruzsálemben, ahol az okkultizmus sokkal kisebb volt, ott nem fogadták el Jézust elsőre, és a csodáit is rendkívül kritikusan kezelték. Éppen azért, mert attól tartottak, hogy azok okkult jellegűek. Viszont Jézus halála és feltámadása után az ősegyház mégis Jeruzsálemben helyezte el a bázisát és nem Galileában. Amikor Péter, János és Jakab és a többiek elkezdtek prédikálni a Szentlélek kenete alatt, akkor ott tömeges ébredés alakult ki, tömeges megtérések, és tömegesen meg is maradtak az Úrban a júdeaiak. Ma is lehet látni, hogy az okkult kultúrákban nagyon nyitottak az emberek hogy csodák, jelek történjenek, de az erkölcsi értelemben vett megtéréshez mégsem tudják, vagy nagyon nehezen tudják meghozni a döntést. És ha meg is hozzák, nem tudnak megmaradni benne, hanem rendszerint vissza-visszazuhannak a rossz állapotba. Ezzel szemben az okkultizmustól mentesebb kultúrák először sokszor gyanakvással figyelik az evangélium működését, de amikor végül áttör rajtuk, akkor maradandó megtérésekhez vezet. Bízunk abban - én azt gondolom, hogy mindig reménységgel kell magunk elé nézni, akármilyen démonikus erő szabadul is fel most ebben a nyolc hétben (és lehet is érezni, érzékelni erős szellemi terheket) -, hogy az Úr ereje sokkal nagyobb és el fogja ezt söpörni, és át fogja törni, ki fogja tudni hozni ebből az embereket.
Köszönöm szépen a válaszaidat, és bízom benne, hogy sokaknak szemnyitogató volt ez a néhány perces beszélgetés erről a témáról.
Takács Marcsi riportja
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


