A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tanitas. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tanitas. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. augusztus 12., szerda

Ruff Tibor: A Laodiceai gyülekezet


A Jelenések könyve 2-3 fejezetében a hét gyülekezet az az egyháztörténelemnek az áttekintése, és a hét gyülekezet az egyház hét korszakára vonatkozik. Ezen belül megnézzük a Laodiceai gyülekezetet.
A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete: Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen: Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne látszódjon ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss. A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg. Íme az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyi székembe üljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyi székében. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. Jelenések könyve 3, 14-22
Nagy az egység abban a tanításban hogy ebbe a korszakba már beleléptünk, és ez zajlik most, és az egyháznak ez az utolsó korszaka. Mindegyik korszakban lehet győzni, de ahhoz a kor szellem által diktált kényszerített kísértéseket, megpróbáltatásokat kell sikeresen legyőzni ahhoz, hogy az úgynevezett maradékhoz tartozzunk. Mert mindegyik egyháztörténeti korszaknak van maradéka akik győzni tudtak. A Laodicea az azt jelenti hogy a nép hoz törvényt. Ennek az a lényege, hogy az ördög demokratizálni akarja az egyházat, vagyis az egyháznak a belső tekintélyi rendjét fel akarja oldani, vagy nyílt lázadással szétzúzni, vagy ha ez nem lehetséges akkor úgynevezett rejtett lázadással akarja feloldani, felbomlasztani. És ugye ezt a világban is lehet látni pl. a Szovjetunió a 90-években összeomlott, tehát ez egy kor szellem ami mindenre kihat. A nyílt lázadás az az amikor nyíltan megtámadod az egyházi tekintélyt. A rejtett vagy burkolt lázadás az pedig az hogy aranyos arccal meghallgatod az igehirdetést, és ámenezel, és felemelt kezekkel dicséred az Urat, aztán hazamész, és nem azt csinálod amit hallottál. Ennek a demokratizálódásnak a megoldása hogy ellene kell állni, erősíteni kell az Úrnak a tekintélyét a beszédeddel, a gondolkodásmódoddal. Ne szokjál rá olyanra hogy kritizálod a pásztort, az igehirdetőt. Folyamatosan kísérti az egyházat a LANGYOSSÁG, ez pontosan ez a burkolt lázadás.
A LAODICEAI KORSZAK EGYHÁZTÖRTÉNETI JELLEMZŐJE:
A Máté evangéliuma is beszél a langyosságról.
És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket, Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek. Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég. Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lesznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé. Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete. Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért. És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást. És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek. És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. De a ki mindvégig állhatatos marad, az üdvözül. És az Isten országának ez az evangéliuma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég. Máté evangéliuma 24, 4-14
Ez két részre bontható: a 4-8-dik versig a világban zajló események vannak leirva. A 9-14-ig pedig az egyházban zajló eseményeket irja le. A 9-dik versben van nyomorúság, és megölnek titeket. Most ez jelen pillanatban ez nem történik Magyarországon, de a világ másik táján igen, pl. Kínában. Európára és Amerikára inkább a vers második fele érvényes, hogy gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért. Tehát hogy a társadalmakban élő emberek viszolyognak a keresztényektől. Na most itt elindul egy pszihológiai láncreakció hogy a világnak ez az elutasító magatartása azt okozza hogy sokan megbotránkoznak, tehát hogy számos hívő ezt nem tudja feldolgozni. De ezt tudatosítani kell mert ez ezzel jár hogy keresztény vagy. Utána jön a következő dolog, hogy a megbotránkozóknál beáll az hogy elárulják egymást, mert ezek az emberek utána átállnak a világhoz, és az egyházat elárulják. Ezután pedig gyűlölet lesz ezeknél az embereknél, majd pedig sok hamis próféta lesz, mert ugye ezt a gyűlöletet meg kell magyarázni, hogy miért van az, hogy akivel régen együtt voltak most azok miért rossz emberek. És lesznek emberek akik ezt elhiszik. A 12-dik versben a gonoszság helyett az eredetiben törvénytelenség van. A 13-dik versben aki mindvégig állhatatos marad az eredetiben úgy van, hogy aki megmarad alatta, és ezt úgy lehet mondani, hogy aki mindvégig kibírja. Jézus azt mondja hogy nem tudod másképp csinálni csak ki kell bírni. Tehát a sorrend: A VILÁGBÓL JÖN ELUTASÍTÁS -->LELKI, PSZIHÉS ÖSSZEOMLÁS, MEGBOTRÁNKOZÁS-->ÁRULÁS-->GYŰLÖLET-->SOK HAMIS PRÓFÉTA--> ELHITETÉSEK-->A TÖRVÉNYTELENSÉG MEGSOKASODIK-->A SZERETET SOKAKBAN MEGHIDEGÜL... De eközben hogy ennyi rossz történik, közben történik egy óriási dolog, hogy közben És az Isten országának ez az evangéliuma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég. A 14-dik vers.
Tehát a Laodiceai kort ne csak merő rossznak lásd, mert e korszak közben, és végén megvalósul az egyháznak a legnagyobb célja. Na most visszatérve a Jelenések 3-4-hez a következő sajátossága ennek a korszaknak a Jelenések könyve 3, 17-ben van egyszóval: ÖNCSALÁS! (Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen.) Szellemi öncsalásba kerülhetnek a keresztények, és ennek a lényege egy hamis megelégedettség
Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne látszódjon ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss. A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg. Íme az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyi székembe üljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyi székében. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. Jelenések könyve 3, 18-22
Szóval ott tartottunk hogy megnéztük hogy mi ennek az egyháztörténeti kornak a jellemzője, és a Jelenések könyve 3, 18-ban Jézus elmondja az ő tanácsát, hogy tudjuk ezt kivédeni, megúszni.
1. VEGYÉL TŐLE TŰZBEN MEGPRÓBÁLT ARANYAT. Péter I. levele 1, 6-7 Tehát a tűzben megpróbált arany az a megpróbáltatásban edzett hitet jelenti. Megpróbáltatás nélkül pedig nincs tűzben megpróbált arany, és ha nincs akkor hogy fogsz győzni ebben a korban.
2. VEGYÉL FEHÉR RUHÁKAT. Jelenések könyve 19, 8 A fehér ruha a Szenteknek igazságos cselekedetei. Itt az igazságos a Görögben ellentéte a törvénytelennek, és neked a törvénytelenséget a törvényességgel kell ellensúlyoznod pl. hogy te nem vagy házasságtörő, szerződésszegő stb...
3. SZEMGYÓGYÍTÓ ÍRRAL KEND MEG A SZEMEIDET HOGY LÁSS. Az eredetiben kenőcs, kenet van, a kenet pedig a Szent Szellem jelképe. Tehát a Szent Szellemet venni, megerősödni a kijelentésben, és Szentlélekkel betöltött életet kell élni. Ebben a korban ha nem a Szentlélek vezetése szerint döntesz, és nem látod a Szentlélek vezetését, akkor egy kudarc, és egy katasztrófa sorozatnak nézel elébe. A 19-dik versben Jézus felhívja a figyelmet hogy szeresd az intést. Ebben az időszakban Jézus int és fenyít, az eredetiben úgy van hogy nevel. Tehát megint, és nevel. Ezután pedig azt mondja Jézus, hogy légy buzgóságos és térj meg. Tehát ujjúlj meg a szellemi életben, ez a buzgóság, és térj meg. A megtérés a Görögben metanoia ami a gondolkodásmódnak a gyökeres megváltoztatását jelenti. Gondold át a dolgokat, gondold át hogy mit csinálsz rosszul, hogy hol kell ráerősíteni, ezután hozzál döntést, és a döntésedhez kötelezd el magad. Kérd meg az Urat hogy segítsen benne, adjon kegyelmet, erőt, és utána csináld meg, és ha megint nem sikerül akkor újra, és NE ADD FEL! A 20-dik versben pedig megmondja Jézus hogy ugyanakkor Ő nagyon közel van, időben is közel van, de az Ő jelenlétébe is hamar be lehet kerülni. A 21-dik versben itt van a legnagyobb ígéret, a többi korszakhoz képest, akik győznek.
Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, amiképpen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért; Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által, Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen. Efézusi levél 5, 25-27
Amikor az egyház Jézus elé fog állni akkor az egyház dicsőséges lesz, a másik dolog hogy teljes szentség és tisztaság fogja jellemezni. Ez biztosra van mondva. Persze gondolhatod azt hogy csak elég körülnézni, és ez nem igazán így látszik. De ezt nem mi fogjuk megcsinálni hanem a Szent Szellem.
Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok, Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői. Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld. Mert ezek közül valók azok, a kik betolakodnak a házakba, és foglyul ejtik a bűnökkel megterhelt és sokféle kívánságoktól űzött asszonykákat, Kik mindenkor tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem juthatnak. Miképpen pedig Jánnes és Jámbres ellene állottak Mózesnek, akképpen ezek is ellene állanak az igazságnak; megromlott elméjű, a hitre nézve nem becsületes emberek. De többre nem mennek: mert esztelenségük nyilvánvaló lesz mindenek előtt, a miképpen amazoké is az lett. Te pedig követted az én tanításomat, életmódomat, szándékomat, hitemet, hosszútűrésemet, szeretetemet, türelmemet, Üldöztetéseimet, szenvedéseimet, a melyek rajtam estek Antiókhiában, Ikóniumban, Listrában: minémű üldöztetéseket szenvedtem! de mindezekből megszabadított engem az Úr. De mindazok is, a kik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak. A gonosz emberek pedig és az ámítók nevekednek a rosszaságban, eltévelyítvén és eltévelyedvén. De te maradj meg azokban, a miket tanultál és a mik reád bízattak, tudván kitől tanultad, És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölccsé tehetnek az üdvösségre a Krisztus Jézusban való hit által. A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített. Kérlek azért az Isten és Krisztus Jézus színe előtt, a ki ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor és az ő országában. Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással. Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülük; És az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez oda fordulnak. De te józan légy mindenekben, szenvedj, az evangélista munkáját cselekedd, szolgálatodat teljesen betöltsd. Timóteushoz irt II. levél 3, 1-4, 5
Ez az Igerész ugyanúgy a Laodiceai korszakról szól ami most van.
A LAODICEAI KORBAN MIK AZOK A KÍSÉRTÉSEK AMIK A JELLEMEDET ELAKARJÁK VINNI ROSSZ IRÁNYBA?
1. Önzés
2. Pénzközpontúság
3. Kérkedés
4. Kevélység
5. Káromkodás
6. Szüleik iránt engedetlenek ( ez a fiatalokra vonatkozik )
7. Hálátlanság
8. Tisztátalanság
9. Szeretet nélküliség
10. Kérlelhetetlenség
11. Rágalmazás
12. Mértéktelenség
13. Kegyetlenség
14. A jónak nem kedvelői
15. Árulás
16. Vakmerőség
17. Felfuvalkodás
18. Inkább a gyönyörnek mint Istennek szeretői
Tehát amikor döntés elé kerül az ember hogy a kívánságomat elégítem-e ki vagy az Istennek engedelmeskedem, az ilyen ember a kívánság kielégítését választja. Ennek következménye hogy meg van a kegyesség látszata, hogy ők fenntartják azt, hogy ők keresztények, járnak is gyülekezetbe stb... Nagyon fontos hogy ne osztályozd ezeket az embereket, hogy valaki biztosan elkárhozik, vagy üdvözül, se a beszédedben, se a gondolataidban, mert te nem tudhatod, hogy mi van benne, az Isten a szívek vizsgálója! Még ha valaki Laodiceai keresztény is, ő még időben helyre is állhat, ezt neked nem kell megítélni, mert megnehezíted annak az embernek a helyreállását!!! A 8-dik versben van egy súlyosabb fokozata, hogy amikor az ilyen embert megintik ő lázadással reagál, és nem csak burkolt lesz ez a magatartás, hanem ellenszegül. A 10-dik versben Pál elmondja, hogy mi a gyógyszer erre. Kövesd a Pál tanítását, életmódját, szándékát, hitét, hosszú tűrését, szeretetét, és türelmét. Természetesen a Pálnak az elhívásából adódóan való nagy dolgokat nem tudod megcsinálni, ezt nem kell erőltetni. De amikor pl. egy anyagi kár ér akkor inkább szenvedd el, és hogy megmaradsz az Úrban. A következő dolog hogy a szentírást őrizd meg az életed középpontjában.
PÉTER II. LEVELE 3, 19 - 3, 18
JÚDÁS LEVELE 1, 3-25
Ez a két Igerész is erről a korról szól. A Júdás levél 1, 16-ban le van írva hogy mi a tünete a Laodiceai keresztényeknek. Jézus a Máté evangéliuma 24, 45 - 25, 30-ig 3 példázatot mond a Laodiceai időről.

2015. augusztus 7., péntek

Ruff Tibor - Parafenoménokról 2.

Ruff Tibor - Parafenoménokról 2.


Az ilyen jellegű műsorok iránt nagyon nagy az érdeklődés a nézők számát tekintve is, és a résztvevőket nézve is. Vajon ez mivel magyarázható? Említetted, hogy materialista kultúrában élünk, mégis van egy nagy nyitottság erre. Miért?
Mindig is azon kérdések közé tartozott a természetfeletti, ami az embereket nagyon érdekli. Nem meglepő számomra, hogy ilyen nagy az érdeklődés efelé. Amióta emberiség a földön van, azóta a természetfeletti az embereket nagyon érdekli, és mindig is tömegeket mozgatott meg. Ugyanakkor ez mit sem változtat azon, hogy ez a dolog ugyanolyan erkölcsi szempontból és bibliai szempontból, mint mondjuk a pornográfia. A pornográfia - legalábbis a férfiak körében - óriási tömegeket érint, és függést alakít ki, stb. Ettől még ez nem igazolja ezt a tevékenységet sem. Azt kell mondani, bármilyen meglepő is esetleg az olyan hallgató számára, aki a Bibliát nem ismeri annyira, hogy semmivel nem kevésbé rossz és visszataszító dologról van szó, mert gyakorlatilag az okkultizmus - és ez nem is az én meghatározásom, hanem magának a Bibliának a meghatározása -, egy szellemi-spirituális pornográfia. Maga a Biblia is úgy nevezi, mint szellemi paráznaság, szellemi prostitúció. Tehát semmiben sem különbözik ez attól, elnézést, ha ez bárkit megsért, minthogyha valaki pornófilmeket nézne ugyanebben az időszakban. Sajnos azonban a materialista kultúra és a természetfelettivel kapcsolatos szélsőséges tudatlanság miatt, amiben az emberek élnek, nem világos számukra az, hogy mit is néznek ők voltaképpen. Éppen a napokban jött ki egy statisztikai felmérés arról, hogy a magyar emberek 60%-a egyáltalán semmit nem olvas. A felnőtt lakosság 25-30%-a funkcionális analfabéta, ami azt jelenti, ha olvas is, de nem érti, hogy mit olvas. Nyilván hogy ez a Bibliára is vonatkozik. Sőt, még akik olvasnak, azoknak a legnagyobb része a Bibliát nem olvasta, tehát nem lehet meglepődni azon a szélsőséges tudatlanságon és ismerethiányon, ami a természetfelettivel kapcsolatban fennáll. Régen nem így volt. Ókori társadalmakban, archaikus társadalmakban az emberek tudták azt, hogy a természetfeletti az nem játék. Az emberiség bizonyos dolgokról már tudja, hogy ezek nem játékok. Erről úgy tűnik, hogy a magyar lakosság még nem tudja, hogy ez nem játék, de előbb-utóbb sajnos ezt saját bőrén fogja megtapasztalni. Bízzunk abban, hogy talán az elkövetkezendő években, évtizedekben valamiképpen létrejön egy olyan szellemi-spirituális műveltség Magyarországon, hogy nagyobb tömegekben is tudatosul az, hogy ami most zajlik, amit most néznek, amiben részt vesznek, tulajdonképpen egy szellemi prostitúció.
A sok érdeklődővel vajon megegyező számban is hisznek ebben a dologban? Vagy ebben az esetben ez nem is lényeges, hogy hiszi vagy nem hiszi?
Az okkultizmusnál általános törvényszerűség, hogy nem okvetlen követel meg hitet. Éppen ez, illetve ez is benne az egyik csalás, hiszen az Istennel való kapcsolat például hit nélkül elképzelhetetlen és lehetetlen. És éppen ezért a természetfelettiben való legális, törvényes mozgás csak Isten igéje alapján, Isten törvénye alapján, Isten szelleme által és hit által lehetséges. Az okkultizmus egy törvénytelen tevékenység a természetfelettiben, és éppen ezért nem követel meg hitet, hanem a puszta érdeklődésen keresztül is már olyan befolyást tud gyakorolni az emberek életére, ami abszolút nem kívánatos.
Milyen ilyen konkrét hatást tudnál említeni?
A mózesi törvény nagyon sokat beszél arról például, hogy ne is tudakozódjál afelől, hogy azok az idegen népek hogyan tisztelik és szolgálják az ő isteneiket, mert akkor el fog csábítani téged. Már az érdeklődést - a tudakozódás azt jelenti -, már a puszta érdeklődést is tiltja a Biblia. Mert azt mondja, hogy már a puszta érdeklődésen keresztül az ember a hatása alá kerül, ez már a gondolkodásmódját rossz irányba befolyásolja. Csak egy konkrét példa: valaki nem hisz a horoszkópban, de elolvassa a horoszkópját, ahol azt állítják, hogy az ő személyisége ilyen és ilyen. Utána később, még ha nem is hisz benne, ez belekerül az ő gondolkodásmódjába, és később amikor olyan jelenséggel találkozik, ami igazolja azt, amit ő olvasott, automatikusan úgy fogja érezni, hogy ez igazolja a dolgot, és később úgymond visszamenőleges hitet hoz létre benne, még ha akkor nem is hitte el amikor olvasta, és utána sorsalakító erővé is válik. Ez a probléma. Konkrétan ismerek olyan embert, aki egyébként teljesen materialista, nem hisz Istenben sem, viszont valahol azt olvasta, hogy mivel ő a nyilas jegyében született, ezért neki konfrontatív magatartásúnak kell lennie. Mindig harcol, ő mindig szúr, mindig nyilazik úgymond. És konkrétan tudom, hogy ő így viselkedik a kapcsolataiban azért, mert azt gondolja, hogy őneki így kell viselkedni, és emiatt számos kapcsolata felbomlott; feldúlta és szétdúlta azokat pusztán csak azért, mert ő azt gondolja, hogy ő ilyen. Holott ha ő ezt magáról nem gondolná, akkor egy megbocsátó, irgalmas, békességre törekvő ember is lehetne. Tehát a horoszkóp, annak ellenére, hogy ő materialista, ráállította őt egy életpályára és sorspályára. Ott aztán úgy tűnik, mintha visszaigazolná magát. Ezt úgy hívják, hogy önbeteljesítő jóslat. Tulajdonképpen az okkultizmus ilyen önbeteljesítő jóslatokon keresztül működik. Ha az ember szabad akar maradni, akkor távol kell tartania magát minden jövendőmondástól és okkultizmustól, mert mindegyik arról szól, hogy a szabadságától megfosztja őt és képzelt korlátok közé állítja.
Ezek szerint a szabad akarat használatában például a megtérésnek a döntésében is akadályozhatnak ezek az erők? Van-e tapasztalatod arról, hogy például ilyen mélyen okkult tevékenységgel foglalkozók könnyebben, illetve nehezebben térnek-e meg?
Mindenképpen befolyásolja ezt a kérdést, és a Biblia tanítása szerint léteznek szellemi lények, ezen szellemi lények egyik csoportja a démonok. Minden ilyen okkult tevékenység mögött démonok is állnak. Tehát nem csak arról van szó, hogy az illetőnek a gondolkodásmódját, vagy az érzelemvilágát befolyásolják, hanem ezen felül még démonok, gonosz szellemi lények befolyásolása alá is helyezik őt. A démonok pedig nagyon ellenérdekeltek abban, hogy egy ember megtérjen, és ezért minden módon - ha bejutnak egy ember életébe -, akkor a megtérését igyekeznek akadályozni. Egyébként maga az evangélium ad példát erre. Galileában, ahol Jézus szolgált, sokkal erősebb volt az okkultizmus és az idegen istenek kultusza - általában ezek démonikus tevékenységek -, mint Júdeában, Jeruzsálemben, ahol ezektől viszonylag tisztán éltek az emberek. Nagyon érdekes, hogy Galileában óriási tömeg gyűlt Jézus köré, és az embereknek nagyon nagy hitük volt abban, hogy csodák történnek az életükben. Annak ellenére, hogy Jézus több évig tevékenykedett Galileában, az emberek nem tértek meg. És azzal búcsúzott el Jézus Galileától, hogy: jaj neked Korazin, jaj neked Kapernaum, mert ha Szodomában és Gomorában ekkora csodák lettek volna, már rég megtértek volna, ti meg nem tértetek meg. Nagyon érdekes, hogy Júdában és Jeruzsálemben, ahol az okkultizmus sokkal kisebb volt, ott nem fogadták el Jézust elsőre, és a csodáit is rendkívül kritikusan kezelték. Éppen azért, mert attól tartottak, hogy azok okkult jellegűek. Viszont Jézus halála és feltámadása után az ősegyház mégis Jeruzsálemben helyezte el a bázisát és nem Galileában. Amikor Péter, János és Jakab és a többiek elkezdtek prédikálni a Szentlélek kenete alatt, akkor ott tömeges ébredés alakult ki, tömeges megtérések, és tömegesen meg is maradtak az Úrban a júdeaiak. Ma is lehet látni, hogy az okkult kultúrákban nagyon nyitottak az emberek hogy csodák, jelek történjenek, de az erkölcsi értelemben vett megtéréshez mégsem tudják, vagy nagyon nehezen tudják meghozni a döntést. És ha meg is hozzák, nem tudnak megmaradni benne, hanem rendszerint vissza-visszazuhannak a rossz állapotba. Ezzel szemben az okkultizmustól mentesebb kultúrák először sokszor gyanakvással figyelik az evangélium működését, de amikor végül áttör rajtuk, akkor maradandó megtérésekhez vezet. Bízunk abban - én azt gondolom, hogy mindig reménységgel kell magunk elé nézni, akármilyen démonikus erő szabadul is fel most ebben a nyolc hétben (és lehet is érezni, érzékelni erős szellemi terheket) -, hogy az Úr ereje sokkal nagyobb és el fogja ezt söpörni, és át fogja törni, ki fogja tudni hozni ebből az embereket.
Köszönöm szépen a válaszaidat, és bízom benne, hogy sokaknak szemnyitogató volt ez a néhány perces beszélgetés erről a témáról.
Takács Marcsi riportja

http://hitrehangolva.blogspot.ro/

Ruff Tibor - Parafenoménokról 1.

Először is beszéljünk arról, hogy amiket látnak a nézők is, azok trükkök, vagy valóban természetfeletti képességet igénylő produkciók?
Én nem értek ehhez annyira, hogy teljes biztonsággal minden esetben el tudnám dönteni. Azt gondolom, hogy lehet közöttük olyan trükk is, aminek természetes magyarázata van valahol, csak mi nem tudjuk. Viszont hajlok arra, hogy mindenképpen lehet olyan is benne, ami valóban természetfeletti eredetű. Akármelyik is az igazság, mind a két esetben okkult jellegű a tevékenység, mivel, ha valaki természetes trükköket hajt végre, de azt állítja, hogy azok okkult természetűek, akkor valóban azzá is válnak, és azok is - szellemi értelemben, teológiai értelemben, tehát mindenhogyan. Akárhogyan is keveredik ez a két elem, mindenképpen egy okkult tevékenységről van szó.
Látszólag nincsen hasznos célja ezeknek a produkcióknak. Mi van akkor, ha valaki csak szórakozásból nézi ezeket?  Hogyan viszonyul ehhez a Biblia?
Én úgy tudom, hogy Uri Geller nyilatkozott is olyasmit, hogy a legfontosabb számára a szórakoztatás. Bibliai alapon mindenképpen azt lehet mondani, vagy kell mondani, hogy ez egy okkultizmustól átitatott tevékenység, és ezért bárhogy is alakulnak a részletkérdései vagy bármilyen céllal is vannak ezek bemutatva, akár szórakoztató, akár nem szórakoztató, mindenhogyan okkult tevékenység, mindenképpen a természetfelettivel áll kapcsolatban. Már csak azért is, mert kapcsolatba van hozva vele. De valószínűleg ez reális módon is így működik. Az okkult tevékenységet pedig a Biblia mindig, minden körülmények között elítéli.

Servicii de webdesign si print design+marketing online

Ha elvonatkoztatunk a műsortól, a gyógyító jellegű - tehát pozitív jellegű - okkult tevékenységekről van-e a Bibliának külön álláspontja?
A Biblia okkultizmusnak nevez minden olyan tevékenységet, ami úgy operál a természetfelettivel, hogy azt nem Jézus nevében, nem a Szentlélek által, és nem az Isten igéjével összhangban teszi. És minden ilyen tevékenységet, tehát ami nem Jézus nevében, nem a Szent Szellem által, és nem az Isten igéjével, a Bibliával összhangban történik, a Biblia okkultizmusnak nevez, azt pedig nagyon súlyos bűnnek tekinti. Teljesen mindegy hogy milyen cél van kitűzve, ahogy a közmondás is mondja, a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. A mágiának éppen ezért több formáját különböztetik meg, és amikor a mágiát úgy végzik, hogy annak elvileg jó célt tulajdonítanak, azt fehérmágiának hívják, de az éppúgy mágia, és a Biblia éppúgy elítéli, mint a kifejezetten gonosz célú mágiát. Tehát nem szentesíti a cél az eszközt ebben az esetben sem, nem beszélve arról, hogy mivel itt mindenképpen démonikus erők működnek, és azok igazából jót nem tudnak csinálni még akkor sem, ha az emberi szándék elvileg jó lenne mögöttük, a végeredmény akkor is káros lesz, és rossz lesz, negatív lesz.
A bibliai csodákat fel lehet osztani valamilyen szempont szerint? Ott csak jó célú csodák vannak?
A bibliai csodák között is vannak úgynevezett ítélő csodák, és vannak a kegyelemnek a csodái. Előfordulnak olyan bibliai csodák, amelyek embereknek a kárára vannak, és mégis Istentől származnak. És vannak természetesen – különösen az Újszövetségi korban ez az általánosabb - olyan csodák, amelyek haszonra vannak, az emberek áldására vannak. De éppen ezért nem ez a fő különbség. Tehát az Istennek a csodatévő ereje is okozhat kárt abban az esetben, amikor büntetni akar, ítélni akar, és mágikus tevékenység is okozhat - legalábbis rövidtávon - jó eredményt. Nem ez a kulcskérdés, hanem az, hogy a mágiának mindig az a lényege, hogy az ember a saját akaratát viszi be a természetfelettibe, és a saját akaratának a szolgálatára akarja rendelni a természetfeletti erőket és lényeket. Az Isten csodái, illetve a biblikus csodák során mindig Isten akarata érvényesül, és az Isten akaratának szolgálnak az emberek. Alapvetően ez a különbség.
Visszatérve arra a momentumra, hogy szórakoztatás céljából van például ez a műsor is, akkor tulajdonképpen nincs is olyan, hogy kizárólag szórakoztatást célzó mágia ezek szerint?
Nem ez a lényeg, hogy milyen célból történik. Sajnos az a probléma, hogy egy olyan kultúrában élünk, ahol az embereknek nincsen ismeretük arról, hogy a természetfeletti hogy működik. Ez egy materialista kultúra. Ha az emberek el is hiszik, hogy van természetfeletti, akkor is azt gondolják, hogy az nekik egy játszótér, ahol ők ellehetnek. Azért gondolkodnak így, mert nincs róla ismeretük. Nincs ismeretük a természetfeletti világ veszélyeiről és előnyeiről sem. Tulajdonképpen egy olyan bugyuta tevékenység, minthogyha a gyerekek az állatkertben bemásznának az oroszlánok kifutójára azzal a céllal, hogy ott homokvárakat építsenek, vagy fogócskázzanak. Ennek viszont az lehet a vége, hogy esetleg az oroszlán megeszi őket. Mivel a természetfeletti világ egy nagyon veszélyes világ.

Takács Marcsi riportja
forrás:http://hitrehangolva.blogspot.ro/